Nauczycielki
mgr Ewa Dylewska
mgr Barbara Kapela

O Nas
To my 3 - latki

Witajcie w gronie rodziców maj±cych dzieci w przedszkolu. Dziękujemy, że zdecydowali¶cie Państwo posłać dziecko do naszej placówki, że obdarzyli¶cie nas zaufaniem oddaj±c pod opiekę swój największy skarb. Postaramy się tego zaufania nie zawie¶ć i będziemy robić wszystko, by Wasze dziecko czuło się u nas jak najlepiej, by jego rozwój przebiegał w miłej atmosferze, a przedszkole było miejscem do którego chętnie idzie.

Od 1 wrze¶nia jeste¶my przedszkolakami. Trudno nam było rozstawać się z naszymi kochanymi Rodzicami, ale pani Basia i pani Ewa swoim u¶miechem, zabawami i piosenkami tak nam umilały godziny rozstania, że czas nam bardzo szybko uciekał. Teraz już chętnie chodzimy do przedszkola bo tam mamy nowe koleżanki i nowych kolegów, no i oczywi¶cie s± nasze kochane Panie. Jest nas w grupie razem 25, mamy w sali piękne zabawki, gry, samochody i klocki. Gdy komu¶ jest smutno może poogl±dać bajkę w Pokoiku Ciszy bo tam się nie hałasuje tylko odpoczywa. Często malujemy albo lepimy, ćwiczymy ale najbardziej lubimy uczyć się nowych piosenek i tańców. Poznali¶my już nasz teren, gdzie możemy pobawić się w piaskownicy, pobujać na hu¶tawkach i wchodzić na drabinki.

Niedawno nasze umiejętno¶ci taneczne i wokalne mogli¶my pokazać rodzicom na zajęciach integracyjnych. ¦miesznie było jak witali¶my się z nimi naszymi brzuszkami, noskami czy kolankami, jak przechodzili¶my na czworakach pod mostkiem i jak przechodził po nas dreszczyk jak robili nam masażyk na plecach.

30 X
Nasi pierwsi jubilaci obchodzili swoje urodzinki. Prezenty dostali Julka Borczak, Kubu¶ Nawrocki i Filip Tęcza. Z okazji ich ¶więta wspólnie się bawili¶my a na deser zjedli¶my pysznego torta.


19 XI 2008 r.
Dzi¶ mieli¶my fajnego go¶cia. Miał niebieski mundur i opowiadał nam o tym jak powinni¶my zachować się na ulicy. Wiecie już kto to był? Tak, to był pan policjant. Ale to co on nam opowiadał już wiedzieli¶my bo nasze panie nauczyły nas do czego s± ¶wiatła na skrzyżowaniu, co to jest zebra i jak należy przechodzić przez ulicę. Wiemy że nie powinni¶my jeszcze poruszać się bez rodziców, ale wiemy też że jak zgubimy swoich rodziców to pan policjant na pewno nam pomoże. Za to że tak ładnie odpowiadali¶my na pytania i grzecznie się zachowywali¶my dostali¶my od naszego go¶cia odblaskowe bransoletki. Na pewno się nam przydadz± gdy będziemy wspólnie z naszymi paniami spacerować po ulicach.


W dniu 21 listopada 2008 roku w Naszej Grupie miało miejsce
„Pasowanie na przedszkolaka". Przedstawili¶my krótki program artystyczny-
były wiersze i piosenki.
Po czę¶ci artystycznej pani dyrektor Jagoda Stryjewska długim, kolorowym ołówkiem pasowała każdego z Nas. Pani Ewcia i pani Basia wręczyły Nam
Dyplomy Pasowania na Przedszkolaka.
Rodzice bior±cy udział w tej uroczysto¶ci byli zachwyceni Naszym występem .
Po uroczysto¶ci została wykonana galeria zdjęć.
TERAZ JESTE¦MY PRAWDZIWYMI PRZEDSZKOLAKAMI


28 XI
Obchodzili¶my urodzinki Kubusia i Krzysia Miałkowskich i Agatki Czuby.
Po wspólnych zabawach czekał na Nas wielki tort...mniam...

5 XII 2008 r.
W oczekiwaniu na mikołajkowe prezenty pod choink± dzi¶ spotkali¶my się z małym Mikołajem. I wiecie co? Razem z Mikołajem odwiedziła nas ¦nieżynka z Rudolfem, a Rudolf to jeden z reniferów Mikołaja. Rudolf nie mógł przyj¶ć do naszej sali więc my wyszli¶my na teren i tam z nim rozmawiali¶my, ¶piewali¶my mu piosenki i obiecali¶my że będziemy grzeczni bo każdy chce znaleĽć prezenty pod tegoroczn± choink±. Mały Mikołaj zostawił dla nas małe niespodzianki, a my teraz czekamy w napięciu na ¶więta no i oczywi¶cie choinkę.

18 XII 2008 r.
Dzi¶ było u nas bardzo uroczyste popołudnie. Zaprosili¶my Rodziców do obejrzenia krótkich Jasełek jakie przygotowali¶my. Jeste¶my już prawdziwymi przedszkolakami więc szybko nauczyli¶my się naszych ról, kolęd i ¶wi±tecznych piosenek. Rodzice bardzo nam dziękowali brawami, podziękowali też naszym Paniom; my też im bardzo dziękujemy. Po naszym występie pałaszowali¶my ciasta przygotowane przez Rodziców. Piękne i nastrojowe było to popołudnie. Czekamy na kolejne Wigilie wspólnie spędzone z nasz± przedszkoln± Rodzin±.

NAUCZYCIELKI IDZIECI SKŁADAJˇ SERDECZNIE PODZIĘKOWANIA WSZYSTKIM RODZICOM KTÓRZY ZAANGAŻOWALI SIĘ W ORGANIZACJĘ I PRZEBIEG SPOTKANIA WIGILIJNEGO A WSZCZEGÓLNO¦CI PAŃSTWU EWIE I AMADEUSZOWI GRUZOM
 

16 I 2009 r.
„Dzi¶ w przedszkolu ¶miech i tance, tańcz± same przebierańce…”Już wszyscy się domy¶lili jaki to wspaniały dzień przeżywali¶my 16 stycznia. Każdy z nas był pięknie przebrany za postacie z bajek i w tych strojach tańczyli¶my na Balu Karnawałowym. je¶li kto¶ my¶li że były same tańce to się bardzo myli. Oprócz zabawy były również konkursy i inscenizacje przedstawione przez naszych starszych kolegów. No ale najwspanialszym momentem była wizyta honorowego go¶cia którym był oczywi¶cie ¦więty Mikołaj, a że wszyscy byli¶my bardzo grzeczni przez ostatni rok każdy dostał od niego worek z prezentami. To był nasz pierwszy bal w przedszkolu i dobrze że nie ostatni bo bardzo nam się podobało.


21 I 2009 r.
21 stycznia to szczególny dzień bo przecież jest to ¶więto naszych babć a 22 stycznia naszych dziadków. My tak samo kochamy babcie i dziadków , dlatego zaprosili¶my ich na wspólny poczęstunek. Ale przed poczęstunkiem był oczywi¶cie nasz występ. Bardzo rzetelnie przygotowywali¶my się do tego ¶więta, a nasi go¶cie dostali wykonane przez nas prezenty. My¶leli¶my że trochę z nimi potańczymy, ale go¶ci przyszło tak wiele że już na naszej przytulnej sali nie było miejsca na wspólne tańce.
Dziękujemy Wam Kochani.

30 I 2009 r.
Dzi¶ urodziny kolejnych naszych przyjaciół z grupy. Tym razem życzenia składali¶my Oliwii, Anetce, Martynce, Julii J. i Wiktorii. Życzymy Wam 100 lat drogie koleżanki.


27 II 2009 r.
Kolejny pi±tek z tortem. Nasze życzenia i buziaki przyjmowały Natalia C., Nikola i Andrzej. Wszyscy życzymy Wam samych prostych i słonecznych dróg w życiu.


2 III 2009 r.
Już niedługo wiosna, wiec pani Basia zaproponowała nam że pójdziemy jej poszukać, może już gdzie¶ się pojawiła. Poszli¶my jej szukać w okolicy naszego przedszkola. Było trochę zimno, wiosny nie znaleĽli¶my ale za to każdy się za nami ogl±dał. Byli¶my bezpieczni na drodze bo założyli¶my odblaskowe kamizelki które dostali¶my od pana policjanta gdy był z wizyta w naszym przedszkolu. Dziękujemy panu policjantowi ze się o nas troszczy a pani Basi za miły spacer.

12 III 2009 r.
W ci±gu ostatnich kilku dni poznawali¶my różne zawody jakie wykonuj± nasi rodzice. Wiemy czym zajmuje się pielęgniarka, inżynier, policjant, kucharka. Zgromadzili¶my różne akcesoria niezbędne do wykonywania tych zawodów. Najbardziej utkwiła nam w pamięci wizyta krawcowej. Pani Dorotka przyniosła ze sob± prawdziw± maszynę do szycia, i t± maszyn± udekorowała nam nasze ubranka. Przyszyła do nich ¶mieszne naszywki a my się bardzo z tego cieszyli¶my. DZIĘKUJEMY PANI DOROTKO!!!

27.03.2009 r.
Razem z p. Basi± i p. Ew± zorganizowali¶my cudowny Bal Wiosny. Chociaż za oknem było szaro i zimno (bo ta Wiosna nie może w tym roku jako¶ się zebrać) to w naszej sali było wesoło i kolorowo. Piękne, barwne dekoracje, wiosenne wiersze, piosenki i konkursy sprawiły, że uwierzyli¶my , iż Wiosna już przybyła.
Atrakcj± Balu był występ taty Jasia S. mamy Julki B. mamy Nikoli, mamy Anetki i mamy Wiktorii którzy wcielili się z role Zaj±ca, Marzanny, Zimy, Wierzby i oczywi¶cie Wiosny. Byli¶my dumni z naszych rodziców bo wszystkim się bardzo ta inscenizacja podobała. Wyst±piły też dzieci z przedstawieniem przygotowanym na warsztatach teatralnych. Po takim Balu wiemy ze prawdziwa wiosna już szybko do nas zawita.30.03.2009 r.
Dzi¶ wybrały¶my się na wycieczkę pozwiedzać nasz± piękn± Starówkę Elbl±sk±. Wiemy już doskonale, jak nazywa się nasze rodzinne miasto, jak wygl±daj± charakterystyczne dla Elbl±ga zabytki: Katedra i Brama Targowa. Widziały¶my stare ruiny Elbl±ga i jak i na nowo odbudowane kolorowe kamieniczki. Zrobiły¶my mnóstwo zdjęć, a najlepsze to te z Piekarczykiem.
Piękne jest nasze miasto!


23 IV 2009 R
Dzi¶ 2 dziewczynki z naszej grupy: Julka Borczak i Martyna Czyżyk – Skoczyk brały udział w festiwalu Piosenki Przedszkolaka „Zakrzewo 2009” . Długo i intensywnie przygotowywały się do swojego występu. Swoj± wiosenn± piosenk± o żabkach i bocianach Julka i Martyna wy¶piewały I miejsce, otrzymały prezenty i piękne dyplomy.11 V
Dzi¶ była piękna pogoda więc wybrali¶my się z pani± Ewci± do parku. Dowiedzieli¶my się że to jest park M. Kajki. Doskonale bawili¶my się na zjeżdżalniach i karuzelach. Wszyscy się w parku na nas patrzeli bo mieli¶my na sobie nasze pomarańczowe kamizelki od pana policjanta, za to my czuli¶my się bardzo bezpiecznie.


26 V
Każdy z nas wie kim jest Mama i Tata. My dzieci jeste¶my im bardzo wdzięczne za to że się nami opiekuj±, bawi± i spędzaj± każd± wolna chwilkę. Za to wła¶nie kochanym rodzicom przygotowali¶my dzi¶ mał± uroczysto¶ć podczas której każdy z nas przebrał się za zwierzaka i recytowali¶my wierszyki Jana Brzechwy. Były prezenty od nas, a na koniec pyszny poczęstunek.


1 VI
Poszli¶my dzi¶ z pani± Basi± do pobliskiej biblioteki. Tam brali¶my udział w III ¦wiatowych Dniach Bajki. Słuchali¶my różnych bajek i opowiadali¶my nasze ulubione. Kiedy wrócili¶my do przedszkola czekał na nas wielki tort i prezenty. A wiecie z jakiej okazji? No, z jakiej???? Oczywi¶cie! Dzi¶ nasze ¶więto! Wszystkie dzieci na całym ¶wiecie maj± dzi¶ swoje ¶więto. W przedszkolu były tańce, zabawa i pyszno¶ci przygotowane przez nasze panie i rodziców.


15 VI
Już od dawna pani Ewcia i pani Basia opowiadały nam o Stegnie. Nie wiedzieli¶my co to jest. Dzi¶ się okazało że to miejscowo¶ć nad naszym morzem. Tak, byli¶my dzi¶ na wycieczce nad morzem. Budowali¶my zamki z piasku, dekorowali¶my je muszelkami, kamykami i patyczkami. Po zabawach na plaży poszli¶my na słoneczny spacer do lasu. Zmęczeni, ale szczę¶liwy spałaszowali¶my lody, wskoczyli¶my do naszego autokaru i wrócili¶my do przedszkola.18 VI
Kolejnymi jubilatami którym za¶piewali¶my 100 Lat byli: Natalka Gruz, Julek Jaworski, Łukasz Tomaszewski I Fabian. Życzymy wam wszystkiego najlepszego kochani.Copyright © 2005 Jadwiga Stryjewska

wwwDZIECI - darmowa usługa Strony Dzieci Sprawnych Inaczej

Strona Dzieci